گرافیت پر سولفور ( پترولیوم کک )

ماسه مجرای پاتیل
ماسه مجرای پاتیل
۱۱-تیر-۱۳۹۸
نمایش همه

گرافیت پر سولفور ( پترولیوم کک )

گرافیت پر سولفور

گرافیت پر سولفور

گرافیت پر سولفور ماده ایست کربن دار و نخستین محصول مشتق شده  از تکلیس مواد نفتی می باشد که جهت کربن دهی به مذاب اضافه می گردد .

پترولیوم کک عمدتا به رنگ سیاه یا خاکستری مات  و با جلای فلزی ( ناشی از کریستالیزه شدن دانه های گرافیت طی فرایند تکلیس) دیده می شود. 

گرافیت پرسولفور با ظاهری متخلخل و دانسیته حقیقی بر اساس وزن حجمی مطابق استاندارد ISO8004 مقدار ۱/۹۸ کیلوگرم بر سانتی متر مکعب می باشد .

 

 

فرایند تولید :

گرافیت پرسولفور در کشورهای دارای روتاری افقی و یا عمودی ( شافت ) کلسینه می گردد . جهت تولید محصولی مرغوب لازم است از بهترین نوع ( RPC ( Row Petroleum Coke

بهره برده و با توجه به نوع مصرف و حساسیت در صنایع مصرف کننده لازم است پس از تکلیس سیستم کنترل کیفیت ، مجوز لازم را صادر نماید .

 

فرایند تکلیس در دمای ۱۲۰۰ الی ۱۳۵۰ درجه سانتی گراد انجام می گیرد .

 

از جمله تغییراتی که در خلال این فرایند در خواص شیمیایی و فیزیکی کک نفتی نمایان می گردد می توان به کاهش مواد فرار , کاهش سولفور به صورت جزیی , کاهش مقاومت

الکتریکی , افزایش ضخامت کریستالی , افزایش عناصر فلزی ( با توجه به کاهش مواد فرار ) و افزایش چگالی اشاره نمود .

 

بیشترین کاربرد گرافیت پر سولفور در تولید قطعات چدنی و شمش چدن خاکستری، صنایع آلومینیم سازی، صنایع آند سازی، صنایع نسوز و سرباره سازی در کوره های قوس

الکتریک است .

 

مزایای رقابتی گرافیت پر سولفور شرکت پیشاهنگان عصر صنعت :

  • جذب بالای کربن
  • قیمت منطقی در قبال کیفیت محصول ارایه شده
  • کاهش هزینه های سربار به پروسه تولید
  • بسته بندی مناسب و با دوام
  • پشتیبانی فنی پس از فروش محصول

 

آنالیز محصول :

آنالیز گرافیت پر سولفور بصورت کلی به صورت ذیل بوده و در صورت نیاز این شرکت قادر به تامین گریدهای مختلف با توجه به نیاز مشتریان می باشد .

 

گرافیت پر سولفور

 

 

جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت روز گرافیت پر سولفور لطفا با واحد فروش سرکار خانم الوانی تماس حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *